O SMARTDRIVE

Všetko, čo by ste mali vedieť

Ľahký a výkonný prídavný pohon pre mechanické vozíky.

SmartDrive je ľahký a výkonný prídavný pohon pre mechanické vozíky, ktorý je ovládaný priamo užívateľom vozíka. Tento prídavný pohon Vám umožní samostatný pohyb aj v situáciách, keď bežne potrebujete pomoc druhej osoby, napr. v kopcovitom teréne, na rampách, pri prekonávaní väčších vzdialeností.

Pretože je ľahký a kompaktný, montáž/demontáž pohonu zvládne samotný užívateľ a to bez zbytočných presunov. SmartDrive tak šetrí Vašu energiu pre dôležité činnosti vášho každodenného života. MX2 je možné namontovať na akýkoľvek mechanický vozík s pevným alebo skladacím rámom pre užívateľov od 14 do 150 kg. Vozíky so skladacím rámom sú limitované šírkou do 53 cm.

SmartDrive výrazne uľahčuje pohon vozíka, čím pomáha znižovať únavu a bolesť v oblasti ramenných kĺbov. Napomáha k zníženiu preťaženia celých horných končatín a tým minimalizuje riziko poranenia.

Ovládanie je ľahké a intuitívne pomocou hodiniek PushTracker E3, ktoré sú cez Bluetooth spojené s pohonom. Pohon SmartDrive dodáva silu. Smer jazdy udáva užívateľ vozíka pomocou obručí.

Vďaka pokynu (kliknutím o obruč kolesa) uvedie užívateľ pohon do prevádzky, zvolí rýchlosť aj pohon zastaví. Aktivácia je možná z nulovej rýchlosti aj počas jazdy.

Špeciálne všesmerové kolesá umožňujú ľahké zatáčanie aj otáčanie celým kolesom. PushTracker E3 zaznamenáva a zobrazuje dennú aktivitu a je možné ho využívať v súčinnosti s mobilnou aplikáciou.

Súčasťou PushTracker E3 sú aj tlačidlá pre jednoduchší prejazd dverami, alebo ako alternatívny spôsob ovládania. Pohon je odolný proti poveternostným vplyvom.

Pokiaľ nie je pohon práve v prevádzke, môže vozík aj s takto zaveseným pohonom bežne jazdiť. Vďaka dômyselnému zaveseniu pohonu je možné vozík úplne bez problémov naklopiť dozadu a prekonávať tak prekážky. Pokiaľ nie je pohon práve inštalovaný, na vozíku zostane iba ľahká a nenápadná objímka (podľa typu vozíka) pre jednoduchú opätovnú inštaláciu pohonu.

(Od februára 2022 je aplikácia SmartDrive MX2+ pre Apple Watch k dispozícii v obchode Apple App Store)

Trochu do hĺbky

Kľúčové vlastnosti

Jednoduché pripojenie

Ideálnou kombináciou pre SMARTDRIVE je vozík s pevným rámom. Na zadnú os potom uchytíte iba malý adaptér (krúžok) a všetko je pripravené.

SMARTDRIVE je možné použiť aj so skladacím rámom – viď ďalší bod.

Aj na skladací rám

Po doplnení rozpery na váš skladací mechanický vozík môžete začať SMARTDRIVE používať rovnako, ako je to pri pevných rámoch. Dôležité je prvotné natavenie šírky, následné používanie je už veľmi rýchle.

rôznE ovládače

Štandardným doplnkom SMARTDRIVE je nový otočný ovládač SpeedControl. Voliteľne si môžete SMARTDRIVE objednať s hodinkami E3 (bežiacimi na systéme WearOS od Googlu) alebo prepojiť s hodinkami Apple Watch.

OMNIwheel

Aby sa so SMARTDRIVE vozík ľahko otáčal, je pohon vybavený tzv. omniwheels. Ide o “valčeky”, ktoré umožňujú voľný pohyb do boku, takže pohon zaberá v smere dopredu, ale bočná rotácia je voľnobežná.

Príslušenstvo

Aké doplnky oceníte?

speed control

Novým štandardným doplnkom SMARTDRIVE je ovládač SpeedControl. Uchytí sa na rám vozíka a umožňuje aj veľmi pomalú jazdu.

Pokiaľ si teda chcete prezerať veci v nákupnom centre alebo sa kochať v galérii, SpeedControl je tým pravým pomocníkom.

mobilná aplikácia

V mobilnej aplikácii alebo v prostredí aplikácie na hodinkách si môžete nastavovať mnoho parametrov vášho SMARTDRIVE. Následne tiež vidíte vyhodnotenie vášho jazdenia, stav batérie a pod.

originálna taška

Praktickým doplnkom k vášmu SMARTDRIVE je originálna taška s polstrovaním pre bezpečné uloženie pohonu.

programovateľný

SMARTDRIVE si môžete individuálne nastaviť v mobilnej aplikácii alebo na vašich hodinkách (napr. Apple Watch). Kompatibilitu hodiniek prosím konzultujte s naším zástupcom, rád vám všetko vysvetlí.

Bezplatná konzultácia

Rezervujte si bezplatné
otestovanie produktu u Vás doma

HISTÓRIA

Ako to celé začalo?

Vynálezcom systému SmartDrive je Mark Richter. Mark, ktorý získal doktorát zo strojného inžinierstva na Stanfordovej univerzite, sa následne stal prezidentom spoločnosti MAX Mobility. Tá sa v poslednom čase začlenila do jednej z najväčších spoločností v odbore pomôcok pre vozíčkarov, firme PERMOBIL. V tomto rozhovore, ktorý bol pôvodne natočený pre Living Spinal Podcast, Mark vysvetľuje, ako sa dostal k výrobe invalidných vozíkov. Rozpráva príbeh o asistentovi pohonu invalidného vozíka SmartDrive a o tom, ako sa takmer vzdal jeho vytvárania.

Jedna z najčastejšie kladených otázok, ktorú sme dostali, znie: “Prečo SmartDrive MX2 toľko stojí?” Mark skvele vysvetľuje, prečo je cena pohonu SmartDrive taká, aká je, a tu je nápoveda – súvisí to s vašou bezpečnosťou :).

Vypočujte si tento úžasný rozhovor medzi spoločnosťou Living Spinal a Markom, vynálezcom pohonu SmartDrive.

Scroll to top