O KLAXONE

Všetko, čo by ste mali vedieť

Trochu do hĺbky

Kľúčové vlastnosti

Prehrať video

Jednoduché pripojenie

Hlavným benefitom prídavného pohonu Klaxon je jeho patentované pripojenie. Vďaka použitiu priečnej vzpery nedochádza k poškodzovaniu vozíka a Klaxon je uznávaný ako povolená kombinácia poprednými dodávateľmi vozíkov (ako jeden z mála).

Bočný alebo centrálny systém

 

V priebehu času pribudol k pôvodnému centrálnemu uchyteniu aj bočný (laterálny) úchyt. Výber je teda len na vás.

Prehrať video o Klaxon Klick lateral
Prehrať video

tetra - ovládanie

Klaxon je samozrejme pripravený aj pre tetraplegikov. Plyn a brzda sú mechanicky prevedené na výkyvné riadidlá a centrálne uchytenie je prispôsobené na zhoršený úchop horných končatín. Samozrejme sú k dispozícii aj doplnkové úchyty so špeciálnym tvarovaním pre tetraplegikov.

Výkon až 1500W

Prídavné pohony KLAXON môžete mať v niekoľkých výkonnostných verziách. Vrcholnou verziou je Race a Monster s motorom s výkonom až 1500W. Aj stredné verzie Electric a Power majú výkon takmer dvojnásobný v porovnaní s konkurenčnými produktmi.

motor přídavného pohonu k mechanickému invalidnímu vozíku (detail)

Dojazd až 50 km

Pri výbere prídavného pohonu si môžete špecifikovať aj vaše požiadavky na dojazd. Veľkosť batérie samozrejme súvisí aj s hmotnosťou, prípadne pravidlami pre leteckú prepravu.

Vo verziách Power, Race a Monster máte batériu až pre 50 kilometrový dojazd.

Batérie, ktoré sú esteticky rovnaké, sa dajú rozlíšiť podľa dojazdu. Pri cestovaní lietadlom sa často vyžaduje, aby batéria nepresiahla 300Wh.

DOSTUPNÉ VERZIE:

Mini, ale aj monster

KLAXON má odpoveď na akékoľvek vaše potreby. Či už hľadáte extra malý stroj, ktorý máte vždy pripravený a zložený v kufri auta alebo na opačnom spektre obrovskú mašinu, ktorá vás bez problémov povozí po snehu, po piesku na pláži alebo pri koňoch po nerovnom teréne.

Príslušenstvo

Aké doplnky oceníte?

Tetra konektor

Tetraplegik nepotrebuje len prispôsobené ovládanie brzdy a plynu, ale aj konektor, ktorý pri troche šikovnosti sám zvládne použiť a stane sa tak veľmi nezávislý.

programovateľný display

Display zobrazuje nielen základné parametre jazdy, ale slúži aj ako vstup pre programovanie jednotlivých parametrov.

Vďaka nemu si teda môžete upraviť rýchlosť cúvania, intenzitu rekuperácie, úroveň akcelerácie a mnoho ďalších.

stojan

Stojan bol navrhnutý samozrejme s ohľadom na vaše každodenné potreby. To, že podopiera KLAXON je samozrejmosťou. Výhodou oproti konkurencii je jeho skladanie, vďaka ktorému môžete nabehnúť so stupačkou skoro až ku kolesu. A v prípade, že ho nepotrebujete alebo prekáža pri skladaní do auta, za sekundu ho dokážete odňať.

sada tašiek

Ku KLAXONU si môžete vybrať množstvo tašiek, ktoré vám pomôžu vziať veci so sebou alebo naopak zabaliť celý KLAXON do nej. Vďaka tomu bude pri preprave v bezpečí.

Tašky aj košík KLAXON sa upevňujú pomocou systému KlickFix, takže je ich odobratie otázkou doslova jedného kliku.

Tetra rukoväte

Pre kombináciu s tetra riadidlami si KLAXON pripravil aj najrôznejšie tetra rukoväte.

Vždy sú pripojené pomocou rýchloupínacieho systému a náš konzultant vám rád ukáže jednotlivé verzie.

Bezplatná konzultácia

Rezervujte si bezplatné
otestovanie produktu u Vás doma

HISTÓRIA

Prečo je na mori také ľahké sa samostatne pohybovať, zatiaľ čo v meste sa stretávame s toľkými ťažkosťami?

Myšlienka vyrábať riešenie mobility pre ľudí na vozíku sa zrodila pri mori. Predchádzajúca veta sa môže zdať ako provokácia, ale uvedomenie si, že je jednoduchšie preplávať oceán na plachetnici, než sa pohybovať po meste, viedlo k myšlienke vytvoriť “niečo”, čo ľuďom umožní jednoduchý a nezávislý pohyb po súši. V roku 2015 založili Enrico Boaretto a Andrea Stella spoločnosť Klaxon, ktorá navrhuje riešenie pre každodennú mobilitu ľudí, ktorí sú rovnako ako oni vozíčkari.

Voľba názvu spoločnosti však pochádza z úplne iného sveta: z cesty. “Klaxon” totiž okrem toho, že je reinterpretáciou názvu automobilovej húkačky, znie hlasno a sugestívne. Plným názvom sa výrobky volajú Klaxon Klick, pretože toto slovo pripomína, ako rýchlo ich možno zapnúť a vypnúť: jednoduchým “kliknutím”. Klaxon okamžite vynikol na svetovej scéne ako vysoko inovatívna spoločnosť s kreatívnym a špičkovým oddelením výskumu a vývoja a celosvetovým patentom na “Linking System Klaxon®” .

Odvtedy sa Enrico a Andrea nikdy nezastavili. Ich zvedavá a perfekcionistická povaha, podporovaná tímom inžinierov a dizajnérov, určovala vývoj modelov, ktoré sa vyznačovali najlepšími technológiami a najinovatívnejšími riešeniami.

Spoločnosť Klaxon dosiahla ambiciózne ciele, ktoré dokazujú jej odhodlanie a kvalitu: získala rôzne certifikáty, vrátane ISO 13485, a celosvetové patenty, ktoré svedčia o jej dokonalosti a kvalite na medzinárodnej úrovni.

Kto stál pri zrode

foto Enrico Boaretto - Klaxon

Enrico Boaretto

(riaditeľ a spoluzakladateľ)
Narodil som sa v roku 1967 a odvtedy používam invalidný vozík. Vyštudoval som ekonómiu a magisterský odbor medzinárodný obchod v Terste. S Andreou Stellou som sa zoznámil vďaka námornému svetu a spoločne sme si stanovili výzvu: splniť si sen o možnosti samostatného pohybu na vozíku a dosiahnutí neprístupných miest. V roku 2015 sme založili spoločnosť Klaxon Mobility GmbH. V nej sme sústredili všetky naše nápady, myšlienky a riešenia, aby sme uľahčili život ľuďom, ktorí rovnako ako my používajú invalidný vozík. V tom čase som už niekoľko rokov žil so svojou rodinou v Rakúsku. Preto je Klaxon rakúskou spoločnosťou. Milujem plachtenie a otvorené, nekonečné priestory, ktoré more ponúka, rovnako nekonečné ako ťahy na šachovnici.

Andrea Stella

(obchodný manažér a spoluzakladateľ)
Narodil som sa v roku 1976. Vyštudoval som práva a počas cesty do Spojených štátov som sa nevysvetliteľne ocitol uprostred prestrelky. Písal sa rok 2000 a od toho dňa sa môj život úplne zmenil. Vždy som mal rád plachtenie a v roku 2003 som začal stavať to, čo sa stalo prvým prístupným katamaránom na svete: “Lo Spirito di Stella”. Na palube tejto lode sa môžem ľahko pohybovať na svojom invalidnom vozíku. Už trikrát som preplával oceán a vdýchol tak život sociálnemu projektu: “WOW – Wheels on Waves”.S Enricom som sa zoznámil vďaka našej spoločnej vášni pre plachtenie a často sme sa jeden druhého pýtali. “Ako je možné, že sa môžeme voľne pohybovať po mori, ale v meste máme toľko problémov?” “To je pravda”. Tak sa zrodil Klaxon, ako reakcia na naše skutočné potreby a potreby ďalších ľudí s postihnutím. V roku 2017 som v New Yorku prevzal od predsedu OSN Antónia Guterresa “Dohovor OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím”, ktorý spolu so mnou prekonal oceán až do Ríma. Tam som ju odovzdal pápežovi Františkovi.

foto Andrea Stella - Klaxon
Scroll to top